Aktualności

Na planie "KRÓLEWICZA OLCH"

2015-03-04

Za nami koniec pierwszej części zdjęć do filmu fabularnego „Królewicz Olch” Kuby Czekaja. Zdjęcia z udziałem naszych statystów i epizodystów odbywały się w Warszawie i okolicach. W rankingu na najlepszą miejscowość, gdzie kręcone były zdjęcia, bezapelacyjnie zwyciężyło Całowanie. To właśnie tam odbył się jeden z dni zdjęciowych. Jednak większość ujęć realizowanych było w skonstruowanych na potrzebę filmu miejscach takich jak: uniwersytet, komisariat policji, cmentarz czy klub. To ostatnie zabrało naszą liczną, bo aż 70-osobową grupę w świat pełen zgiełku, hałasu, dymu papierosowego, transu, spalin, świateł stroboskopowych i mocnego brzmienia. Zarówno scenografowie, rekwizytorzy, jak i reszta ekipy filmowej dzięki swoim pasjom i umiejętnościom, przyczynili się do stworzenia realnego klimatu miejsc, w których przyszło nam wystąpić. W filmie jednym z głównych wątków jest istnienie świata równoległego. Dzięki kostiumografom i charakteryzatorom nasi podopieczni balansowali na granicy jednego i drugiego świata. Wśród uczestników nie zabrakło „talentów wokalnych”, co często wywoływało dużo śmiechu. Zdarzały się również nastrojowe momenty, takie jak marsz żałobników.

Nasza ponad 250-osobowa grupa statystów była ogromnie zróżnicowana wiekowo, począwszy od niemowląt, a na dziewięćdziesięciolatkach skończywszy. Epizodyści zajmujący się na co dzień takimi zawodami jak grabarze, taksówkarze czy sprzedawcy, mieli okazję wziąć udział w planie filmowym, odgrywając swoje zawodowe role.

Wszystkim statystom i epizodystom, którzy wzięli udział w „Królewiczu Olch”, mówimy „wielkie DZIĘKI” za uśmiech i wytrwałość, za odrobinę szaleństwa i niezapomniane chwile na planie zdjęciowym. Do zobaczenia przy kolejnych realizacjach. Odliczamy już dni do drugiej części zdjęć! 

Zobacz pozostałe wpisy

Copyright © Agencja Artystyczna Acordeon.  Wszystkie prawa do zdjęć i tekstów zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie całości lub fragmentów bez pisemnej zgody Agencji Artystycznej Acordeon jest zabronione.